İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Eğitim Müdürlüğü, düzenlediği hizmetiçi eğitimlerle, İBB çalışanlarının (memur ve sözleşmeli memur) mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamayı sürdürüyor. Hizmetiçi eğitimler; başta Kasımpaşa ek hizmet binasındaki eğitim salonları ile Merter ve İBB bünyesinde bulunan diğer uygun mekânlarda gerçekleştiriliyor.

İBB çalışanlarının hizmetteki verim ve etkinliklerinin arttırılmasını, gelişmeye yol açan bilgi, beceri ve donanımlarının zenginleştirilmesini göz özününde bulundurup, kurumların genel çalışma düzenini sürekli olarak etkileyen eğitimlerimize devam ediyoruz.

Çalışanlara mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmeleri adına, Kadın Hakları Semineri, Grup Dinamiği ve Ekip Ruhu Oluşturma Eğitimi, Memur ve Diğer Kamu Personelinin Yargılanması Hakkında Farkındalık Eğitimi, Güvenli Sürüş Teknikleri Eğitimi, 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu Eğitimi, Stres ve Motivasyon Eğitimi, Problem Çözme Teknikleri Eğitimi, Kalite Grubu/Sim Eğitimi, gibi eğitimlerle Ocak ayından bu yana mesleki ve kişisel gelişim alanında 59 farklı konu da eğitim verilmiştir.

Eğitimlere katılım oranı %85 olup, katılımcı memnuniyet oranı %88 olarak gerçekleşmiştir. Halihazırda Ocak-Mayıs döneminde 10.302 kişiye 1.724 saatlik eğitim verilmiştir.